04/20/2017

פורים 2017

DIY knight costume // www.evenyaru.com

DIY knight costume // www.evenyaru.comמה??  נגמר? אפילו פסח עבר? פרט שולי לחלוטין. תארו לכם, יכולתי להגיש לכם סתם פוסט על הימים שבין פסח ליום העצמאות ובמקום זה אני מכבדת אתכם בפנטזיה הכי מרגשת של השנה! יותר שווה.DIY knight costume // www.evenyaru.com DIY mother and son costume האמת היא שהתלבטתי ארוכות בעניין הזה. אפילו התייעצתי בקרב קהילת הבלוגריות המקיפה אותי לגבי פרסום פוסט מסכם לפורים, זמן רב כל כך אחרי ששאריות הדבק והנצנצים כבר נוקו מהשולחנות (והרצפות, והשיער, והחתול. נצנצים זה נורא). לקח לי הרבה זמן לדאוג לצילומים, מה שאומר כמובן שדן ואני הסתובבנו לבושים כאבירים סתם כך ביום של חול, שבועיים אחרי החג. פסח היה עמוס ולא היה סיכוי שאעלה את הפוסט הזה בחג ומפה לשם – הנה אנחנו עכשיו. ייתכן שהייתי צריכה להיות חכמה ולפעול באופן אסטרטגי, להתאפק ולפרסם את הפוסט הזה לקראת פורים הבא. זו היתה דילמה אמיתית.
תחפושת אביר בעבודת יד DIY knight costume // www.evenyaru.com החלטתי בסופו של דבר לפרסם כאן ועכשיו כי פורים חשוב לי. זו הזדמנות פז בשבילי להיות שקועה כולי ביצירה, להקדיש את זמני ומרצי למשהו כל כך מופרך שביום-יום קשה לי להצדיק אותו. כתבתי על זה בהרחבה שנה שעברה, בפוסט פורים 2016. ומכיוון שפורים חשוב לי בזכות חגיגת היצירה שסביבו, זה לא באמת משנה מתי אני חולקת את הפרטים היפים והקטנים איתכם, נכון? אני שמחה שאתם כאן ללוות את ההתפתחות והלמידה שלי, את ההתנסות שלי בחומרים ובטכניקות, גם אם אלה לא תמיד תואמים לאירועים שעל לוח השנה.DIY knight costumeDIY knight costume // www.evenyaru.comתחפושת אביר שמכינים לבד

השנה הודעתי בבית שאני הולכת להיות אבירה. ״לא משנה לי למה תתחפש״, אמרתי לדן בנונשלנטיות, ״תבחר מה שתרצה״. אפילו קניתי לו תחפושת של איירון-מן, ככה בשביל הספורט. אמא ערמומית שכמוני. בינתיים, הבית התמלא חלקי שיריון, גזרי גזרות ורצועות, לוחות סול ומשחות צבע כסופות.

DIY knight costume // www.evenyaru.comDIY knight costumeDIY knight costume // www.evenyaru.com״אתה יודע, אנשים מאמינים שאם זורקים מטבע למקור מים, כמו באר או מזרקה, אז משאלה שיבקשו תתגשם. בוא ניקח ענפים קטנים, נשליך למים ונבקש משאלה!״

״המממ… הלוואי… הלוואי והייתי אביר אמיתי״. נו, עכשיו אמא שלולית, אפשר לזרוק מטבע.DIY knight costume // www.evenyaru.comהתחפושת שלנו עשויה כמעט כולה מסול, הספוג הרך הזה שילדים מדביקים ממנו בגן, חומר אדיר ומפתיע במיוחד (כמו שהצגתי כבר בפוסט הזה וגם הזה). הוא טומן בחובו סודות נהדרים, הסול, רק צריך לטפל בו יפה והוא יהפוך לכל מה שחלמתם שהוא יהיה. למדתי המון בהכנות לחג ונהניתי מזה בטירוף.DIY knight costume // www.evenyaru.comDIY knight costume DIY knight costume // www.evenyaru.com

את שיריון הכתפיים לקח לי זמן לדייק, היו בדרך כמה מודלים שנכשלו ונזרקו לפח. כשמצאתי לבסוף את הגיזרה שרציתי, שיכפלתי אותה והתאמתי לדן גרסה מוקטנת, שיריון-ילד ושריון-אמא. מגיני הכתפיים מחוברים לבגדים בעזרת סקוטצ׳, כך שיכולנו לזוז בחופשיות מבלי לדאוג שיפלו או יזוזו. מכיוון שהגלימה של דן אינה צמודה וזזה הרבה, דאגתי שיוכל לחבר את מגיני הכתפיים גם ישירות לחולצת שיריון-הקשקשים שמתחת, אם ירצה.

DIY knight costumeDIY knight costume // www.evenyaru.com DIY knight costume // www.evenyaru.com

מתכננים איפה נחביא את כל האוצרות הנפלאים שמצאנו (מטילי זהב ואבני רובי ענקיות).DIY knight costume DIY knight costume // www.evenyaru.comהמגן, הנושא את סמל מסדר הדרקון שהמצאנו לנו, הוכן בשני גדלים: בהתחלה יצרתי מגן קטן לדן ואז הגדלתי את העיצוב באופן פרופורציונאלי, שיתאים גם לי.

DIY knight costume www.evenyaru.comDIY knight costume // www.evenyaru.comמגיני הידיים עשויים גם הם מסול. המגינים של דן אהובים עלי במיוחד – גיליתי שבעבודה עם סול פרטים הם שם המשחק. ריבוי פרטים מחזק את האמינות של העיצוב והופך אותו להרבה יותר יפה ומעניין.DIY knight costumeהגלימה האבירית של דן עשויה לבד (וכמובן שצילמנו ביום החם ביותר בשנה, בערך). היא בצבע ארגמן עמוק ויפה ועליה סמל המסדר שלנו, שהוא ״של ההכי חזקים ואמיצים״, לדברי האביר החביב עלי.DIY knight costume // www.evenyaru.com המחוך המשוריין יצא פשוט יפיפה! אם זה לא היה מגוחך הייתי מסתובבת איתו כל הזמן. את הגיזרה הכנתי על גבי הגוף כך שיתאים כמו כפפה. הוא בנוי מסול עבה והפרטים עליו עשויים סול דק.DIY knight costume // www.evenyaru.com DIY knight costume // www.evenyaru.com DIY knight costumeבאמת שאהבתי ללבוש את התחפושת הזאת. מכירים את האנשים שנעים באי נוחות כשהם חובשים כובע מצחיק בפורים וקוראים לזה ״תחפושת״? אז בדיוק ההפך. היה לי נוח מאד והרגשתי מגניבה לאללה! היה בה שילוב של הרומנטיקה ההיסטורית שנודפת מ״משחקי הכס״ (הבלתי היסטורית בעליל) והרומנטיקה הפרטית שלי, כמי ששנים היתה שבויה בדימיונה אחר סיפורי אבירים ונסיכות, טירות אבן מבוצרות ויערות עד עבותים.
DIY knight costume // www.evenyaru.comDIY knight costume // www.evenyaru.comהנעליים שהכנתי לתחפושת היו פתרון מאולתר ויצאו מגניבות ממש: צבעתי נעליים ישנות, עיטרתי ב״ברגים״ ובפרטים מסול וקיבלתי נעליים מברזל!
DIY knight costume // www.evenyaru.comחולצת שיריון-הקשקשים של דן נראית מורכבת להכנה אבל היתה קלילה ממש, פשוט צבעתי את הקשקשים בעזרת שבלונה, כמו שהראיתי בהדרכה כאן. באותו האופן צבעתי את החצאית שלי, שהיא בעצם זוג מכנסיים לא מוצלח שגזרתי וערכתי.DIY knight costume DIY knight costume תחפושת אביר לילד התחפושת היתה כל כך משכנעת, שאנשים חשבו שאנחנו לובשים שיריון קשה וכבד. אנחנו, כמובן, התמסרנו לדמות והסתובבנו בחווה הצלבנית היפה שבעין חמד כבעלי הבית. הנפנו את החרבות שלנו וסיגלנו לעצמנו מבט חודר ומחוספס. קשה לאמר מי נכנס לתפקיד יותר, הוא או אני (כן, כן, אני יודעת מה אתם חושבים, אוקיי?!).
DIY knight costume // www.evenyaru.com DIY knight costumeDIY knight costumeבסופו של יום אני חושבת שכל אביר אמיץ ונחוש צריך לצידו אמא אבירה, אמיצה ונחושה לא פחות, שתלמד אותו how to kick ass. זה בסיסי.
נכון שרואים שהיה לנו כיף? האפשרות להיות מי ומה שרוצים, גם אם זה קצת דימיוני ולחלוטין תלוש מהזמן והמקום, זה קסם אמיתי. איזה מזל שיש לנו פורים.

סוף שבוע נהדר,

שירה

// תודה ענקית לצלמת יפעת קרונפלד, שחזרה איתנו בזמן אלפיים שנה מצויידת בכשרון רב ובעין חדה.

// תודה גם לסבתא חני, שהיתה נושאת כלים אבירית ובייביסיטר צלבנית מסורה, בלעדיה זה לא היה קורה.

 

50 תגובות “פורים 2017

 1. עינב

  הי שירה,
  מדהים!!
  קוסמת את✨
  ראשית, עוקבת אחר הסדנאות לשנה הבאה..
  שנית,
  איך עשיתם את החרב?

  1. ShirA מאת

   חרבות ניתן בהחלט להכין, אבל בגלל שיש יופי של חרבות לקנות- שם אני עושה קיצור דרך…

 2. שרון

  וואו! פשוט וואו! תחפושת מדהימה, אשמח ממש לדעת איך הגנת את המגנים לכתפיים הבנתי שהחומר הוא סול אך עדיין לא הבנתי איך הגעת לתוצאה עגולה הזאת..
  אם תסכימי לשתף כמובן אשמח מאוד❤️

  1. ShirA מאת

   הי שרון, תודה רבה 🙂 הסול המדובר הוא בעובי 5 מ״מ, חתוך לפי גזרה שהכנתי ומכופף בחום. בסדנאות שלי אני מלמדת איך עושים את כל זה 🙂 הסדנאות יתחדשו לקראת מאי, מוזמנת להצטרף לניוזלטר שם אעדכן על מועדים חדשים.

 3. דנה נחום

  זה פשוט נהדר! ואני לגמרי הולכת לשאוב השראה מהפוסט הזה לאביר הפרטי שלי! הוא חולם על דרקונים ובונה דגמים של חרבות ואפילו לומד סיף!
  מחר הולכת לקנות חומרים. חולה על האתגרים האלה. תודה!

  1. ShirA מאת

   הי דנה, אם תרצי – אני מעבירה סדנאות סול בינואר-פברואר. אשמח לשלוח לך פרטים 🙂

 4. lian

  ואוו! ואוו! ואוו!
  אתם כל כך יפים! (חמסה, חמסה, חמסה)
  "תפור" עליכם בול
  התמונות משגעות
  והכישרון שלך – נדיר!!
  אני זוכרת שהתייעצת בקבוצה של יונית לגבי הפרסום. וממש רציתי כבר לקרוא ולראות במה מדובר, והנה רק עכשיו הגעתי לפוסט, 24 שעות לפני התחלת חגיגות יום העצמאות. ואני חושבת שהפוסט הוא על זמני. הוא לא קשור רק לפורים או לתחפושות. זה פוסט לנפש, זה מעורר יצירתיות, השראה והתפעלות. מהכישרון, מהפרטים הקטנים, מהסבלנות שלך וגם- רואים את כל האהבה הזאת בין אם לבנה. אתם קסומים! איזו מזכרת נפלאה לשניכם.

 5. זיוה רענן

  איזה פנטזיה מטורפת. כיף לכם שנמשכה אחרי פורים. זה בזבוז ליום אחד. מעבר לרומנטיקה, לנוסטלגיה וליצירתיות אני חושבת שיש מסר עם משמעות רבה באמא אבירה. זו בנחלט דוגמה אישית ודכם להזדהות, וגם משהו שמעניק ביטחון והגנה. אם היתה לי מישהי כמוך לידי אולי הייתי לומדת לאהוב את פורים (כמה שאני לא סובלת את החג הזה…)

 6. מאיה

  אני ממש נפעמת מהכישרון והיצירתיות!! זאת אחת התחפושות המושלמת שראיתי אי פעם. יש המון קהילות בארץ שמתחפשות לא רק בפורים..יש מצב להסברים? סדנא? קישורים של איך מתחילים בכלל כזה פרויקט? (לא שאגיע לרמה הזאת, אבל אולי משהו נחמד יצא לי). תודה ששיתפת. ממש השראה גדולה!!

  1. ShirA מאת

   תודה מאיה. בקרוב- סדנא לעבודה בסול! מוזמנת להרשם לעדכונים של הבלוג, מבטיחה לשתף ברגע שהסדנה תעלה 🙂

 7. שרון

  וואו! מטריף!
  מבינה שלהסביר את תהליך העבודה זה מורכב אבל אולי יש לך גזרות שיצרת שתוכלי לשתף?
  ואולי רשימת חומרים?
  איך למשל חעברת את הסול בחלקים שנראים כאילו חוברו במסמרים?

  1. ShirA מאת

   הי שרון! בקרוב אני מקווה להתחיל סדנת עבודה בסול! מוזמנת להרשם לעידכונים בבלוג, אני מעדכנת על סדנאות חדשות בניוזלטר.

 8. שרון

  מקסים וגם מושלם כולל במיקום והדוגמנים.
  אשמח לראות את שלבי העבודה אם אפשר ושאלה נוספת: איך מקבעים את משחת הכסף בסול כך שכל מגע איתה לא יעבור לידיים וילכלך?

  1. ShirA מאת

   יש תשובה ארוכה כי מדובר בהרבה שלבי עבודה, אבל בעקרון משחת ״גולדפינגר״ קצת יורדת ובעיקר נוטה לדהות ולאבד ברק. הצבע האקרילי אינו יורד אבל מתייבש ומתפורר. כדי להגן על הצבע אני מצפה בסופו של דבר בתרסיס אקרילי.

 9. תמר

  לאאאאאאא אני מתהההה!!! לא ראיתי בחיי דבר כזה מושקע וכזה יצירתי בעבודת יד. הכי גיימז אוף ת׳רון שאני מתה. רצחת הרגת ריסקת. והצילומים אמא

 10. לירון

  מושלם זו לא מילה בשביל מה שקורה פה!
  יצא קסום, מדויק וכל כך אותנטי ! איזה כיף שלקחת אותנו לעולם הדמיוני שלך שנוכל
  לחוות הפקה שכזו.

 11. שירה פורר

  את פשוט יצירתית מטורפת ומוכשרת שאי אפשר לתאר זאת במילים. כל הפוסט אני עם פה פעור ולמרות שהייתי מאלו שאמרו לדחות שמחה שלא הקשבת. מידי שנה את מפתיעה אותי עוד יותר. הדימיון, הכשרון, הדיוק וכל החשיבה והירידה לפרטי פרטים. אין הרבה כמוך בארץ. אם הייתי את גם אני הייתי רוצה להסתובב ככה כל היום.

 12. ענת

  תחפושת מדהימה!!! אמא יצירתית ומוכשרת בטירוף וצלמת מדהימה.
  איפה צילמתם את התמונות? גם האתר מקסים!!!

  1. ShirA מאת

   בעין חמד, בדרך לירושלים. מקום שבקיץ הוא בסדר אבל בחורף הוא החומר שממנו עשויים החלומות.

 13. עינת

  וואווו שירה, איך חיכיתי לפוסט הזה!
  איזה קסם, איזו השקעה מטורפת ומדוייקת, כמה שאתם יפים!
  מדהים מדהים.

 14. יעל סלע

  יוצרת מוכשרת ומדהימה, מפתיעה כל פעם מחדש. כמה סבלנות ואהבה יש לך לזה, רואים בכל דבר שאת יוצרת.
  תמונות מעלפות! עכשיו את יכולה לעשות לנו סדנא בסול.

 15. מיכל מנור

  ממש לא צריכים פורים בשביל הפוסט הנפלא הזה, אני אפילו היתי ממציאה עבורו חג פרטי "יום האבירים"..בטח יש כזה באנגליה או בצרפת.
  לא להאמין מה את מצליחה לייצור מסול. הגדלתי את התמונות כדי לבדוק שלא מדובר במתכת או ברזל אלא סול..פשוט נהדר.
  והצילומים שלכם השאירו את שמוטת לסת – אגב, איפה נמצא הגשר מעל הנחל? נראה כמו בחו"ל.

  1. ShirA מאת

   הכל בעין חמד, אתר מדהים בדרך לירושלים. כדאי לחכות לחורף כי בקיץ הוא סתם מקום, ובחורף טחב גדל על הסלעים והקיסוס מטפס על הקירות ופיות יוצאות מבין העצים. קסם

 16. אודיל

  שירה,
  מדהים ביותר,
  גם התחפושות עצמן וגם התמונות.
  אני גם יוצרת את התחפושות של הילדים שלי, ב10 רמות מתחת לזו,
  ומענינת אותי העבודה על הסול, יש לך איפשהו הסבר קצת יותר על הסול (לא ראיתי בקישורים של הפוסט הזה)
  נרשמתי לקבל עדכונים 🙂

 17. קרן

  מהממממממםםםם! אתם הורסים והפקת התחפושת מדהימה! צילומים משובחים וכ"כ נכונים לתחפושות.
  מוכשרת בטרוף!

 18. דיקלה

  מיוחד! יפה! מושקע! ממש יפה! וכל מה שאמרו אלה מתחתי בתגובות…
  השאלה שלי היא מה את עושה עם התחפושות אחרי… יש מצב שאת מלווה לי לפורים הבא?
  (האמת אני זוממת על התחפושת של פורים שעבר… אבל לא אכפת לי גם את זו…חחחחחח)

 19. סיון

  וואו, הרגת אותי! אני זוכרת היטב את התחפושת של ה- steampunk, היא נחרטה בי כיצירת אמנות, אבל זו אפילו מתעלה עליה! את כל כך מוכשרת ומדוייקת, זה מופלא! והכי מצדיק פוסט פורימי בדיליי. למעשה, מה קשור פורים? להתחפש זה לגיטימי תמיד!
  אוספת את עצמי חזרה לעבודה. תודה ששיתפת!

 20. ענבל שראל

  אדושם כמה מושקע! כמה פרטים הורסים! כמה מושלם! אין עלייך. תמונות סופפפפפפניות! תענוג??????????????

 21. נטע דביר

  שירה, זה באמת מטורף!!!
  יצא מהמם!! ואתם מקסימים!!
  זה שראיתי את הכל באמצע תהליך העבודה רק ממחיש לי עד כמה עבדת על כל פרט ופרט וההשקעה ניכרת!!!

 22. מאיה פולק

  wowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
  איזה כישרון מעלף!!
  אני חייבת להודות שאני שומרת פוסטים שמעניינים אותי לקריאה לזמן מסויים, כי תמיד אני "באמצע משהו", אבל התמונה, ואווו התמונה !!! לא יכולתי שלא להיכנס ולהמשיך לקרוא.

  למי אכפת איזה חג עכשיו?
  אתם נראים נפלא!!!!
  כל הכבוד לך 🙂

 23. רוית אורגד ברלב

  וואוו! את לא מפסיקה לחדש… תמיד מפתיעה! מה זה משנה שפורים עבר, כזו הפקה חבל לפספס…

 24. נעמה אורבך

  איזה כיף שלא חיכית לפורים הבא! תענוג להסתכל על כל הפרטים הקטנים והכל כך אמינים האלה! תחפושות נפלאות והצילומים מלאי אווירה והשראה. מקסים כל כך.

 25. מיכל מאירי

  וואו! וואו! וגם וואו! כל כך שמחה שפירסמת את הפוסט המרהיב הזה – לא יאמן שאת הכל יצרת מסול!! זו אחת התחפושות היפות שראיתי (אני רוצה אותה!!) ושניכם יפהפיים ואביריים לגמרי! תודה רבה שחלקת.

 26. שרון אוחיון

  שירה התחפושות מדהימות ביופיין וחוכמתן. כמה כיף לראות את היצירותיות שלך והחשיבה על פתרונות חכמים ומופלאים שהפכו אביזרים כבדים ומגושמים למשהו לביש, נוח וקליל. ההנאה והסיפוק שלך מהיצירה ניכרים בכל פרט בתחפושות. מצטרפת להגר ומקווה שתשתפי קצת מתהליך העבודה, נראה מרתק. איזה כיף שיש אותך! מעוררת השראה (צמד מילים מאוס לחלוטין אבל לא מצאתי ניסוח טוב יותר לתחושותיי…)

 27. תמר בהרב

  איזה מזל שבסוף החלטת לפרסם את הפוסט! תשמעי, את בליגה אחרת, פשוט אליפות! אני עדיין בהלם ממה שאת עושה מהסול. חמי מנהל תפעול במפעל ייצור סול, אני חייבת להראות לו את יצירות האומנות שלך. התחברתי מאוד למה שכתבת על עניין היצירה סביב פורים, גם עבורי זה זמן בשנה שבו אני פשוט לא מוותרת על האפשרות ליצור דברים שאני לא מתקרבת אליהם ביום-יום. פשוט מעורר השראה, איזה יופי!

 28. ליאת

  זה מהמם. סקרנית מאוד לדעת איך עושים את זה. עשית לי חשק להכין לבן שלי- לא צריך פורים בשביל זה.

 29. Karen_B

  את לא אבירה, את קוסמת! לאיליי יש תחפושת אביר (אחרי שאני רואה את הפוסט הזה, אני מתביישת לגלות שקנינו אותה בקוסטקו). נסענו לאולמות האבירים בעכו והוא הסתובב יום שלם באולמות ובשוק, לבוש כאביר. כל מי שראה אותו התמוגג וכולם שאלו איפה קניתי את התחפשות. מסקנה. אם מישהו יקים דוכן למכירת תחפושות אבירים בכל מצודה צלבנית בארץ, כנראה יעשה קופה יפה.
  אין לי מילים. את אמא מהממת, קצת ערמומית שגרמת לו לחשוב שזה רעיון שלו להתחפש לאביר, ובהחלט סופר דופר מדליקה וכשרונית. הלוואי והיית אמא שלי.

 30. יונית

  מושלםםםם איזה תענוג וואו. כמה שנהנית מהפוסט מהתמונות. את השראה ענקית וסופר מוכשרת. וואו. תרגמתי את הפוסט לאנגלית והיידה לפינטרסט

 31. הגר

  וואו! מהמם כ״כ.. ולמי אכפת שכבר מזמן עבר פורים שזה כה יפה? אני לגמרי איתך 🙂
  וממש מסקרן לראות את תהליך היצירה, מקווה שתחלקי יום אחד

 32. אביבית ירקוני-כהן

  שירה יקרה, איזה כיף לנו שבחרת לפרסם את הפוסט הזה עכשיו. מעבר לתחפושות עצמן (ולסול שאני ממש רוצה ללמוד לעבוד איתו ככה) את מקור השראה ! אני מעריכה את כל מה שהענקת לדן שלך – זמן אמא, ציפיה, הכנה של תחפושת לבד, הפקה וכו'… ילדים לומדים מזה כ"כ הרבה והתמונות..שהן מזכרת מיוחדת ועוצמתית לימים שלא יחזרו עוד.
  בקיצור, אוהבת את הפוסט שלך ומתרגשת ממנו ממש.
  ואת- את נראית מהמם! יפה לך!
  נשיקות

 33. איילת בן גור

  וואו! אני ממש שמחה שהחלטת לפרסם ולשתף את הפוסט הזה. התחפושות יפהפיות, נראה ממש ממש מקצועי ואמיתי.
  הצילומים נפלאים ונראה שמאוד נהניתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *